Forcat speciale te policise austriake kane arrestuar nje shqiptar tejet te rrezikshem ne veri te Vjenes Blenard Fejzullai 40-vjec eshte arrestuar ndersa ishte ne makine i vetem Ai konsiderohet si nje nga trafikantet me te rrezikshem te droges prej 10 vitesh ne arrati Organizata kriminale e tij u shkaterrua ne vitet 2000-2001br
br
Ai duhet te beje 12 vite burg ne Itali pasi autoritetet italiane e kane denuar ne vitin 2006 per trafik nderkombetar te droges Sipas mediave italiane shqiptari gjate kesaj kohe eshte fshehur ne Shqiperi ne qytetin tij te lindjes ne Fier Nga hetimet ka rezultuar se shqiptari ka jetuar gjate kesaj kohe ne luks kjo nga fitimet e shitjes se heroines Ai u pikas ne mars te vitit 2016 per tu arrestuar ne nentorbr
br
Hetimet kane treguar se ne fillim te viteve 2000 ai ka futur ne Evrope sasi te medha te heroines nga Afganistani duke bashkepunuar me talebanet Por nuk ishte vetem heroina lenda narkotike qe fuste shqiptari ne Evrope shkruan klan Ai njihet edhe per kokaine roze te ardhur nga Bolivia dhe qe konsiderohet me cilesi tejet te larte Kjo lloj droge eshte shume e shtrenjte ne tregun me pakicebr
br
Sipas hetuesve ai perdorte rrjetet sociale per shitjen e droges email-e nje menyre e kopjuar nga grupi terrorist Al Kaeda Kjo i ben hetuesit te dyshojne se fieraku ka bashkepunuar dhe me terroristet duke shtruar pyetjen se ku e ka mesuar kete metodebr
br
Si u lirua nga Gjykata e TiranebrS
br
Ne muajin mars te vitit 2016 Blenard Fejzullai u arrestua nga Policia e Tiranes Por Gjykata e Tiranes nuk ka pranuar kerkesen e prokurorise per njohjen e denimit te dhene nga shteti italian Per rrjedhoje miku i Arjan Selimit i ekzekutuar disa vite me pare eshte liruar nga burgu ne qershor te vitit 2016br
br
Gjykata ka vendosur Mosnjohjen e efekteve juridike ne shtetin shqiptar te vendimit penal te huaj te Gjykates se Milanos te Shtetit te Italise te dhene ndaj shtetasit shqiptar Blenard Fejzulla alias Ermal Mali per shkak se per te njejtin fakt dhe ndaj te njejtit person ne shtetin Shqiptar eshte dhene nje vendim penal i formes se prere Blenard Fejzullai ka qene i denuat ne Shqiperi me 6 vjet burg per akuzen e trafikut te drogesbr
br
Ne Itali rezultonte i denuar me 12 vjet heqje lirie per trafik droge dhe pjesemarrje ne organizate kriminale Fejzulla njihet si nje nga anetaret e grupit Kompas qe drejtohej nga Armand Andoni alias Arjan Selimi Selimi eshte ekzekutuar me disa plumba poshte pallatit te tij nderkohe qe per ish-mikun e tij Blenard Fejzulla Italia kishte nisur prej disa kohesh gjuetine


Para
SHIKONI T GJITHA FOTOT 11
Pas

Para
SHIKONI T GJITHA FOTOT
Pas
lang enUS

p idlastbrbr

windowtaboola windowtaboola
taboolapush
mode thumbnails-a-escalator
slider true
placement Mobile Escalator Thumbnails
targettype mix