Gjermania e ka shpallur listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e radhës, ndaj Gjibraltarit dhe Spanjës. Joachim Low sigurisht që i ka bërë vend në mesin e të ftuarve edhe shqiptarit, Shkodran Mustafi.
Pas formës impresive me Valencian, Mustafi është ftuar nga Gjermania me gjasa të mëdha për të zënë një vend në përbërjen e parë. Lista e të ftuarve është kjo:

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Portier: Manuel Neuer, Roman ëeidenfeller, Ron-Robert Zieler
Mbrojtës: Jérôme Boateng, Erik Durm, Matthias Ginter, Jonas Hector, Benedikt Höëedes, Shkodran Mustafi, Antonio Rüdiger, Sebastian Rudy,
Mesfushor: Karim Bellarabi, Lars Bender, Bayer Leverkusen, Sami Khedira, Christoph Kramer, Toni Kroos, Thomas Müller, Lukas Podolski, Marco Reus, André Schürrle
Sulmues: Mario Götze, Max Kruse, Kevin Volland