Sigurisht qe i trishtuar por me nje krenari te pashembullt Diego Simeone u perpoq ti dergonte nje mesazh te qarte lojtareve stafit teknik e te gjithe tifozeve te anes tjeter te Madridit qe nuk festonte teksa u prit me duartrokitje unanime nga gazetaret pas disfates me Realin ne Da Luz te Lisbonesbr
br
Kjo ndeshje nuk e meriton qe te derdhet asnje pike loti sepse te gjithe dhane gjithcka sa munden Tani duhet te pushojme te relaksohemi dhe te jemi te qetebr
br
Per ceshtje sekondash epilogu i nje derbi spektakolar mund te kishte qene krejt tjeter ndaj dhe Simeone nuk jep noten maksimale por nje 9 e gjysme te merituar ama per te gjithe formacionin e tijbr
br
Duhet ta shikojme ndeshjen ne pergjithesi Besoj se duke e analizuar ne teresi Reali ishte me mire se ne ne pjesen e dytebr
br
Na mbyllen ne fushen tone pa patur mundesi per te dale perpara dhe kjo na shkaktoi veshtiresi te medha kunder nje ekipi qe kishte raste te pafundmebr
br
Si e gjykon humbjen El Cholo cfare ndjen dhe cili eshte mesazhi qe ka per tifozerine e Los Rojiblancosbr
br
Eshte pjese e lojes Mund te fitosh por edhe mund te humbasesh Kete radhe ishte humbja qe na takoi duke na dhene mundesi qe te vazhdojme te rritemi Fjala e duhur nuk eshte trishtimbr
br
Tifozet tane duhet te jene krenare per kete sezon te jashtezakonshem te Atleticos Sezonin tjeter do te vazhdojme te konkurrojme me rivalitet njelloj si kete vitbr
br
Simeone sqaroi edhe sherrin qe shpertheu ne fund te finales mes tij dhe mbrojtesit te Realit Raphael Varanebr
br
Me hodhi topin dhe kjo me bezdisi Eshte shume i vogel per nje gjest te tille nderkohe qe une isha i nervozuar Nuk ishte nje reagim qe me pelqeu ashtu si nuk me pelqeu edhe reagimi im Shpresoj qe kjo eksperience ti kete sherbyer per dicka dhe te kete mesuar sepse eshte nje lojtar i madhbr
br
Ne ditet e ardhshme zbuloi ne fund trajneri argjentinas mes drejtuesve te Atleticos do te kete nje takim per te planifikuar levizjet ne merkatobr
br
br
br


lang enUS

p idlast