Ndeshjet

Vllaznia shpton nga nj humbje n ndeshjen e saj hapse n kt sezone t ri, por nj gj t till e ka
m s miri, pasi jo vetm ka barazuar, por ka mundur Bylisin debutues 3-2 n fushn asnjanse t Lezhs me nj prmbysje spektakolare n minutat shtes t ndeshjes. Aktivizimi i veteranve kuqeblu Sinani e Kai nga Radonji ka rezultuar deciziv. Vllaznia shnoi e para me malazezin Rajovi (41’). Ballshiott nuk jan dekurajuar dhe kan prmbysur rezultatin. Kapiteni Dimo barazoi n minutn e 51-t. Vllaznia sht e mefsht, sepse disa lojtar t rinj t Radonji nuk i prgjigjen ritmit. Bylis shnon edhe golin e dyt me Popovi (57’). Ishte aktivizimi i goleadorit t njohur kuqeblu, Vioresin Sinani, 10 minutat e fundit t ndeshjes, q t barazonte 2-2, n minutn e 83-t, rezultatin, duke shptuar nderin e Vllaznis. Por nuk do t mbaronte ktu kjo ndeshje, sepse n minutn e fundit t kohs shtes, t 93-tn, protagonist ka qen srish Sinani, q ndrmerr nj inkursion personal drejt ports ballshiote, pr t dhn nj asist te serbi Jovanovi, q i vetm me kuadratin e boshatisur t Bylisit, shnon dhe vulos fitoren 3-2. Nj fitore e komplikuar e shkodranve, q u kan rrmbyer nga duart suksesin mallakastriotve, t cilt menduan se po e drgonin fitoren n shtpin e tyre. Ndrsa ndeshja tjetr Shkumbini-Kastrioti n “Qemal Stafa” sht mbyllur n barazim 2-2.
#