Skënderbu është vetëm një hap pranë titullit kampion pas barazimit 0-0 në sfidën e luajtur në "Qemal Stafa" përballë Tiranës.

Ndjekësi më i afërt është Kukësi 4 pikë më pak.

Nëse korçarët fitojnë javën e ardhshme ndaj Flamurtarit në shtëpi shpallen automatikisht kampionë për të 5-in sezon radhazi.

Ndërkohë bardheblutë nuk kanë më shanse për titullin dhe tashmë do të përqendrohen në garën për të fituar një vend në Evropë.

/GS/