brbrKa marr fund telenovela e Skenderbeut me vizat per ne Irlanden e Veriut ku do te perballet me Krusanders ne ndeshjen e kthimit te vlefshme per turin e dyte te eliminatoreve te liges se kampioneve Zgjidhja ka ardhur nepermjet Ambasades Britanike ne Paris ku sipas presidentit te Skenderbeut Ardian Takaj lojtaret dhe stafi do te pajisen me viza hyrese ekspres Udhetimi per ne Belfast do te kryhet me charter dhe pa pranine e tifozeve Mirepo kjo levizje i ka kushtuar ekipit dyfishin e kostos Dy dite me pare lojtareve te Skenderbeut iu refuzua vizat nga Ambasada Angleze ne Athine duke rrezikuar prezencen e lojtareve ne perballjen me Krusanders te marten e ardhshme Pas reagimit te Federates Shqiptare te Futbollit organizmi me i lart i Futbollit Evropian UEFA e ka zgjidhur problemin duke evituar humbjen ne tavoline per 5 here rresht kampionet e Shqiperise Ky ishte nje rast i paprecedent per skuadrat shqiptare pjesemarrese ne Europebrbr
br