Axhenda

Kombtarja shqiptare do ta nis grumbullimin pr dy ndeshjet e para eliminatore m 29 gusht. Trajneri Josip Kuzhe ka prcaktuar orn 18.00 t s diels pr paraqitjen e 23 lojtarve t thirrur “nn arm”. Dita e par e grumbullimit parashikohet t kaloj e gjitha me akomodimin n hotel “Dyrrah”, ndrsa prgatitjet do t nisin vetm t hnn. M dat 30, kuqezinjt do t zhvillojn seancn e par strvitore n orn 10.00. N orn 12.00 sht parashikuar konferenca e par pr mediat, ndrsa dita mbyllet me strvitjen e ors 18.00. M 31 gusht, pas takimit t zakonshm me shtypin, n orn 17.00, Kuzhe do t testoj t tijt n ndeshjen miqsore q Kombtarja do t luaj me Apolonin. Dita e par e shtatorit parashikon dy seanca strvitore, ndrsa n datn 2 skuadra do t niset drejt Rumanis (ora 09.30). N orn 19.00 sht parashikuar strvitja zyrtare n stadiumin “Ceahlaul”, ku vetm nj dit m pas, pra m 3 shtator, prfaqsuesja do t debutoj n Euro 2012. Kthimi n Shqipri do t bhet menjher pas ndeshjes, ndrsa skuadra do t vazhdoj akomodimin n Durrs dhe strvitjet (kt her vetm me nga nj seanc) pr ndeshjen e 7 shtatorit me Luksemburgun, do t zhvillohen n stadiumin “Loro Borii” t Shkodrs.
#