Lazio i është kthyer fitoreve në Serie A duke mposhtur Sasuolon me rezultat 3-2. Lorik Cana startoi nga fillimi në këtë ndeshje, por luajti vetëm 60 minuta pasi u përjashtua nga ndeshja me karton të kuq.
Mauri, Djodrjevic dhe Candreva shënuan për Lazio në këtë takim, ndërsa Berardi realizoi dy gola për Sasuolon. Me këtë fitore Lazio ka 9 pikë në tabelë duke u futur në top 10-shen r parë të Serie A./Indeksonline/

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};