Socialistt do t vijojn bojkotin e Parlamentit edhe seancn e nesrme plenare. Grupi i t zgjedhurve socialist sht mbledhur pas mesdite n selin roz dhe ka vendosur q pr t'u solidarizuar me Taulant Balln, deputetin e prjashtuar pr 2 jav pr fjalor t padenj, nuk do t jen prezent as seancn e t enjtes n Kuvend. N nj mbledhje formale, t shkurtr grupi parlamentar i socialistve ka diskutuar gjithashtu pr organizimin e protests s 30 prillit.