Kombtarja do t luaj sonte n Durrs n ora 20:30 ndaj Uzbekistanit ndeshjen e fundit miqsore para eliminatoreve t Euro 2012. Kuqezinjt do t zhvillojn pr her t par nj ndeshje n “Niko Dovana” dhe pritet q n stadium t ket shum tifoz. mimet e biletave jan t lira, ndrsa n qytet ka shum pushues. N kt sfid do t rikthet Beqaj n port, ndrsa n sulm pritet t jen Salihi dhe Bogdani.

Mbrojtja pritet t jet ajo tip, me Dallkun, Cann, Currin dhe Vangjelin. N mesfush nga minuta e par mendohet ta nisin Muzaka, Duro, Bulku dhe Agolli. Kjo sht ndeshja e par q Shqipria prballet me Uzbekistanin.