Edmond Spaho do të jetë kryetari i Grupit Parlamentar të PD. Emri i tij u vendos në mbledhjen e grupit që u zhvillua pasditen e sotme.


Edi Paloka do të mbajë detyrën e nënkryetarit të Parlamentit, ndërsa Grida Duma zgjidhet zëdhënëse e grupit parlamentar.


Postin e sekretarit të grupit parlamentar do të mbaje deputeti i Korçës,  Ervin Salianji.


Ndërkohë mësohet nga burime brenda mbledhjes së grupit është vendosur që grupi do të votojë kundër Gramoz Ruçit kryetar Kuvendit dhe më pas do ti bashkohet protestës përpara Parlamentit. 


Strukturat e tjera të PD drejtohen nga:


Tritan Shehu, nënkryetar i komisionit të jashtëm


Bardh Spahia, kryetar i komisionit të shëndetësisë


Genc Pollo, kryetar i komisionit të integrimit


Albana Vokshi, kryetare e komisionit të mediave


Flamur Noka, nënkryetar i komisionit të sigurisë


Eduard Halimi, nënkryetar i komisionit të ligjeve


Tritan Shehu, nënkryetar i komisionit të jashtëm


Strazimiri dhe Alibeaj nënkryetarë të tjerë të grupit


Oerd Bylykbashi është zgjedhur nënkryetar grupi për Reformat dhe Komisionet Ad Hoc                   


Albana Vokshi u zgjodh kryetare e Medias


Jorida Tabaku u zgjodh nënkryetare e Komisionit të Ekonomisë


/Oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter