Opozita do të dërgoj nesër në Gjykatën Kushtetuese lëndë që konteston vendimi e Kuvendit për themelimin e Gjykatën Kushtetuese.




Këtë e ka konfirmuar për KosovaPress, deputetja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu e cila tha se nesër kur edhe është afati I fundit ligjor, ata do të dërgojnë kë Kushtetuese, për të shqyrtuar në përgjithësi ndryshimin kushtetuese në raport me kushtetutën dhe sovranitetin dhe sidomos me juridiksionin e sistemit të drejtësisë në vend.

AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"};


Haxhiu tha se ata lëndën do ta dërgojnë nesër në ora 11./KosovaPress/