Zyrtarët e Forcave Patrol të Kalifornisë kanë filmuar një spektakël të vërtetë më rrufe në qiellin e Kalifornisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.


Ky spektakël, duke ndriçuar qiellin ka ndodhur mbrëmjen e 11 shtatorit.


Shërbimi Kombëtar i Motit raportoi mbi 6,700 sulme rrufe në Kaliforni të hënën, ndërsa stuhitë përfshinë shumicën e shtetit.


/Oranews.tv/


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter