Sporti sa do qe te kete zbavitje, relaksim, sado qe te jep energji pozitive ne vete permban edhe fytyren tjeter e cila nese shikohet nga nje prizme tjeter eshte e paevitueshme ku disa here percillet si komedi e ne disa raste dhe sjell pasoja fatale me vete. Albania-Sport per ju ka zgjedhur sot disa kompilime nga ''duelet e boksit'' ne terenet futbollistike, sulmin me thike te tenistes Monika Seles, vdekjen tragjike te Ariton Sena dhe disa video tjera...Eric Cantona sulmon tifozin


Sulmi ndaj Monika Seles


Hokeisti shqiptar Tie Domi sulmon tifozin


Perleshjet ne NBA


Pas 35 km ne maratonen e Athines i ben bllokade


Vdekja e Miklos Feher ne ndeshje futbollistike ne PortugaliLegjenda e F1 -Ariton Sena, Aksidenti tragjik ne Imola