0
brbr

brbrKomisioneri per Zgjerimin e Bashkimit Europian Stefan Fyle ka nisur mengjesin e sotem takimet me kreret e shtetit dhe politikesbrbr
brbrAi ka takuar per rreth 30 minuta me Kryetarin e Kuvendit Ilir Meta ku eshte diskutuar per situaten politikebrbr
brbrBurime zyrtare thane se ne takimin me Meten Komisioneri Fyle tha se pergjegjesite e reja qe ka marre vendi kerkojne edhe pjekurine e paleve politike ne parlamentbrbr
brbrZyrtari i BE-se viziton sot Tiranen ne kuader te raundit te katert te Dialogut te Nivelit te Larte Shqiperi- BEbrbr
brbrTryeza ka nisur rreth ores 1130 nderkohe qe ne takim marrin pjese edhe perfaqesuesit e opozitesbrbr
brbrDialogu i Nivelit te Larte me BE zhvillohet per te pare ecurine e 5 prioriteteve qe i jane lene Shqiperise per hapjen e negociatavebrbr
brbrAxhenda e zotit Fyle ka vijuar me takimin me kreun e opozites Lulzim Basha e me pas do kete takim edhe me Kryeministrin Edi Ramabrbr
brbrTv KlanbrbrFyle Negociata opozite pozite Tirane TV Klan