Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg në profilin e tij në Twiter dënoi dhunën në Kuvendin e Maqedonisë dhe dërgoi porosi se duhet të respektohen proceset demokratike.


Jam i shokuar nga dhuna në Parlamentin e Shkupit. Të gjitha partitë duhet ta respektojnë procesin demokratik dhe të angazhohen për dialog, e jo dhunë, thotë Stoltenberg në profilin e tij në Twiter.


 


Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter