brbrNumri nje i aleances me te madhe ushtarake ne bote mberriti ne Tirane per te diskutuar mbi temen me te nxehte terrorizmin Kreu i qeverise kryeministri Edi Rama priti ne nje ceremoni te posacme Sekretarin e Pergjithshem te NATO-s Jens Stoltenberg i cili Shqiperine e viziton per here te pare br
Takimi i cili parashikohej te zgjaste vetem 20 minuta tejkaloi percaktimet e axhendes zyrtare Ne qender te bisedes ishte cenimi i sigurise i te gjitha vendeve anetare te Aleances nga ISIS perfshire edhe Shqiperine Shqiperia ne NATO perben nje garanci per paqen dhe stabilitetin ne rajonin e Ballkanit Perendimor deklaroi Stoltenberg Por kryeministri Rama vuri theksin ne shtrirjen e vemendjes se NATO-s posacerisht ne Kosove Kreu i qeverise tha se Shqiperia eshte e angazhuar te kontribuoje me te gjitha kapacitetet ne luften e perbashket kunder ekstremizmit te dhunshembrbr
br