brbrSekretari i pergjithshem i NATO-s Jens Stoltenberg do te zhvilloje diten e enjte nje vizite zyrtare ne Tirane Shefi i aleances me te madhe ushtarake ne bote do te takohet me presidentin e republikes Bujar Nishani kryeministrin Edi Rama Ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli dhe Ministrin e Jashtem Ditmir Bushati Sipas axhendes se programuar rreth ores 1140 parashikohet qe Sekretari i Pergjithshem i NATO-s Stoltenberg te mbaje nje konference te perbashket per shtyp me kryeministrin Rama ne seline e Kryeministrise Kjo vizite zhvillohet ne nje situate te nderlikuar te sigurise nderkombetare si pasoje e akteve terroriste ne Paris Po ashtu vizita mbahet ne nje moment tensioni mes Rusise dhe Tuqise nje nder vendet me peshe ne Aleancen e Atlantikut te Veriutbrbr
br