brbrNje grua rreth te 60-ve eshte vrare dhe pese persona te tjere kane mbetur te plagosur nga sulmi me thike i nje te riu ne qender te Londres Te lenduarit jane jashte rrezikut per jeten Autori i krimit eshte nje 19-vjecar i cili eshte arrestuar menjehere pas krimit Sipas policise behet fjale per nje person qe vuan nga probleme mendore duke perjashtuar pisten e terrorizmit Edhe kryebashkiaku i Londres i ka bere thirrje qytetareve per qetesi Menjehere pas vrasjes i cili ndodhi ne oret e vona te se merkures policia britanike u vu ne gatishmeri nga frika e nje sulmi terroristbrbrbr