Pamje nga vendngjarja

PUBLICITET

Dega e Union Bank ne Korce eshte sulmuar pasditen e sotme nga nje person i cili tentoi ta grabise me armebr
br
Ngjarja ndodhi ne oren 1620 ne qender te qytetit te Korces ne filialin e Union Bank dhe zyres se Western Union raporton korrespondentja e NOAalbr
br
Artan Tole 42 vjec banues ne fshatin Mborje te rrethit Korce eshte identifikuar nga policia lokale si autor i ngjarjes Ai eshte arrestuar nga policiabr
br
Tole ka hyre ne filialin e Union Bank dhe ne tentative per te vjedhur eshte konfliktuar me punonjesin e bankes shtetasin EDh 39 vjecbr
br
Si pasoje 39-vjecari eshte plagosur duke marre demtime ne koke dhe duar I plagosuri eshte shoqeruar ne Spitalin Rajonal Korce afabnoaal

lang enUS

p idlastbrbr