/* */

Sokol Kushta është i vetmi lojtar, i cili ka realizuar 3 gola në një finale Superkupe. Sulmuesi i Flamurtarit ka shënuar në barazimin 3-3 kundër Dinamos, në finlen e vitit sezonit 1990-1991, dhe të fituar më pas me penallti 5-4. Tre gola, por në dy ndeshje ka realizuar Mahir Halili i Tiranës. Gjashtë futbollistë kanë shënuar nga 2 gola, 29 nga një gol.

Golashënuesit:
3 gola: Sokol Kushta (Flamurtari), Mahir Halili (Tirana),
2 gola: Sulejman Demollari (Dinamo), Ermal Tahiri (Dinamo), Ferdinand Bilali (Elbasani), Saimir Patushi (1 Vllaznia, 1 Tirana), Elvis Sina (Tirana), Devi Muka (Tirana),
1 gol: Eduart Abazi (Dinamo), Hekuran Jakupi (Elbasani), Uliks Kotrri (Vllaznia), Hysen Dedja (Vllaznia), Viktor Daullja (Flamurtari), Sokol Prenga (Tirana), Auron Miloti (Vllaznia), Dashnor Poçi(Apolonia), Indrit Fortuzi (Tirana), Vioresin Sinani (Vllaznia), Ervin Bulku (Tirana), Fjodor Xhafa (Tirana), Alban Tafaj (Tirana), Ansi Agolli (Tirana), Igli Allmuça (Partizani), Dorian Bylykbashi (Partizani), Hamdi Salihi (Tirana), Orjand Abazaj (Tirana), Nevil Dede (Tirana), Klodian Duro (Tirana), Erand Hoxha (Besa), Emiliano Veliaj (Besa), Frane Petriçeviç (Dinamo), Pellumb Jusufi (Dinamo), Arber Abilaliaj (Tirana), Artion Poçi (Besa), Paulin Dhëmbi (Besa), Ariel Shtini (Besa), Elis Bakaj (Dinamo).