Ka qen Flamurtari ai q ka fituar ndeshjen e polemizuar gjat gjith javs me Tirann, me rezultatin 3-1.

Me Devi Mukn trajner-lojtar n fushn e lojs bardheblut dominuan gjat gjith pjess s par t ciln e mbylln n avantazh 1-0.

Sebino Plaku n minutn e 20-t pas nj topi t Muks zhbllokon rezultatin dhe con n avantazh n dhomat e zhveshjes kryeqytetasit.

Por cuditrisht ndryshon gjithcka n pjesn e dyt. Q n minutn e 52-t t takimit vendasit e Flamurtarit barazojn me Veliun i cili shnon me kok. Pas tij radhn pr t shnuar e kishte Shehaj i cili n minutn e 75-t kalon n avantazh Flamurtarin q nuk ndalet ktu. Ish-sulmuesi bardheblu Migen Memelli prfiton n fundin e takimit nga nj gabim i Nallbanit e shnon golin e tret q rezultoi goli i nokautit pr Tirann.

Pas ksaj fitoreje Flamurtari barazohet n renditje me Skndrbeun n kuotn e 27 pikve.

Edhe Vllaznia ka fituar n kt jav t Superligs, ku ka mundur minimalisht 1-0 Lacin. Ka filluar e tensionuar kjo ndeshje ku shkodranve i mohohet nj 11-metrsh, por pavarsisht ksaj vendasit shnojn golin e par dhe t vetm t takimit n minutn e 16-t me an t Krajs i cili godet nga shum pran ports pas nj goditje dnimi t ekzekutuar nga Sosja.

Ka rrezikuar n disa raste Laci, i cili n krkim t golit t barazimit ka goditur edhe traversn, por pa prekur portn e Grims.

Pas ksaj fitoreje Vllaznia u ngjit n kuotn e 30 pikve n vendin e tet.