N Itali java e 23-t e Seris A, do t hapet nga dy ndeshje, Palermo-Parma dhe Livorno – Juventus. Pikrisht kjo e dyta do t jet ndeshja me e rndsishme e dits. Pas barazimit t s diels s shkuar trainerit t Juves, Zacheroni, i duhet nj fitore pr t nxjerr ekipin nga kriza dhe pr ta vn n rrugn drejt Europs. Bardhezinjt e Torinos kan ende shpres pr nj pjesmarrje n Champions League. T dy kto takime do t transmetohen n Supersport.