Diplomat universitare q merren n Fakultetet tona jane njsoj me diplomat europiane. Ky vlersim vjen nga ministri i Arsimit Myqerem Tafaj, gjat takimit me student t Fakultetit t Ekonomis t Universitetit t Tirans, n uorkshopin me tem “Karta e Bolonjs dhe zbatimi i saj n Fakultetin e Ekonomis”.
N kt takim u bisedua n lidhje me rndsin e implementimit t Karts s Bolonjs n sitemin ton arsimor. Edhe pse deri m tani ky sistem ka dhn efekte pozitive n arsim, pritet q javn e ardhshme n Shqipri t mbrrij nj agjenci gjermane q do bj vlersimin e Sistemit t Bolonjs n Shqipri.
T pranishm n bisedime me student t Fakuletetit ekonomik ishte edhe dekani i ktij fakulteti si dhe Rektori i Universitetit t Tirans, DHori Kule