Prfaqsues t “kmishve t kuqe” n Tajland dhe t qeveris s Abhisit Vejajiva do t takohen nesr pr t arritur nj zgjidhje pr krizn.

Lajmin e ka
t ditur vet kryeministri, ndrkoh q n Bangkok po zhvillohej ende marshimi i korteut kilometrik, t prbr nga mbshtets t ish-kryeministrit Shinawatra.

Takimi prbn kontaktin e par direkt mes dy palve, pas nj jave gjat t cils lidert e “t kuqve” kishin refuzuar cdo mundsi dialogu me Vejajiva.