“Qemal Stafa”

Kushtet jo t prshtatshme pr zhvillimin e ndeshjeve t nivelit t lart n stadiumin “Qemal Stafa” kan
q Kombtarja shqiptare t’i zhvilloj dy ndeshjet e para eliminatore t Euro 2012 n Shkodr. Terreni n impiantin m t madh n vend l shum pr t dshiruar, por drejtori Gazmend Sollaku bri t ditur se shum shpejt do t bhet shtrimi i tapetit t ri. “Tapeti i stadiumit do t ndryshohet sapo t prfundoj tenderimi. Jemi n pritje t mbylljes s procedurave pr t nisur punn”. Kuqezinjt do t luajn n “Loro Borii” prball Luksemburgut (m 7 shtator) dhe Bosnj-Hercegovins (m 8 tetor), edhe pr shkak t prplasjeve me stadiumin pr mimin q FSHF duhet t paguaj n ndeshjet Kombtare. Sollaku tha: “Kombtarja e ka gjithmon dern t hapur, por bordi ka vendosur nj mim t caktuar”.
#