Trajneri argjentinas, Gerardo Tata Martino iu ka kërkuar falje tifozëve të Barcelonës, pasi që skuadra nuk mundi ta fitoj titullin në Spanjë dhe ka paralajmëruar se do të largohet nga klubi.
“Bordi i klubit dhe unë kemi arritur marrëveshje që ta shkëpusim”, ka thënë Martino për mediat spanjolle.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Futbollistët e Barcelonës dështuan në ndeshjen kryesore të stinorit, pasi që në terrenin e tyre luajtën 1:1 me Atletico Madridit. E në anën tjetër, Atletico u kurorëzua me titull për herë të parë që nga viti 1966. /Indeksonline/