(I plotësuar) - Të enjten është caktuar seanca e Kuvendit të Kosovës, nga Kryesia e Kuvendit, ku morri pjesë edhe Aida Dërguti nga Vetëvendosje.
Dërguti ka thënë se do të marrin pjesë në seancën ardhshme edhe pse sipas saj, nuk ka qenë koha që në këto rrethana të mbahet, raporton Indeksonline.

AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"};


“Edhe pse ishim kundër për këto rrethana që të mbahet seanca ne do të marrin pjesë si gjithë. Opozita është duke përgatitur që të dërgohet zgjedhja e Thacit president në Kushtetuese”, ka thënë Dërguti./Indeksonline/


 
Kryesia fillon mbledhjen, merr pjesë edhe Aida Dërguti
Mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Kosovës ka filluar dhe në të po merr pjesë edhe nënkryetarja e Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti.
Në këtë mbledhje janë paraparë të shqyrtohen 18 pika.