Adriano do t qndroj tek Flamengo s paku edhe gjasht muaj. Kt lajm e ka
t ditur zvends presidenti i klubit brazilian, Marcos Braz.Mirpo, mundsin e qndrimit t ish sulmuesit t Parms, Fiorentins dhe t Interit tek Flamengo, e ka konfirmuar edhe shoku i tij i skuadrs, Ronaldo Angelim.Adriano m ka thn se do t qndronte ktu deri n qershor, ka shpjeguar Angelim.