Mbrojtsi

Trajneri Josip Kuzhe vendosi t rikthente Admir Telin n Kombtare, edhe pse mbrojtsi nuk ka qen i grumbulluar n miqsoret n prag t eliminatoreve t Euro 2012. Shkodrani, i cili militon me Karabak n kampionatin azerbajxhanas, sht shprehur mjaft i knaqur q rivishet kuqezi pas 14 muajve dhe krkon t konfirmoj edhe n Kombtare formn e mir q po kalon n klubin e tij. “Jam mjaft i knaqur q jam rikthyer, megjithse mund t them se kam eksperienc pr kt gj, pasi nuk sht hera e par q thirrem pas nj mungese t gjat. Ftesa lidhet me formn e mir q po kaloj n ekipin ku luaj dhe dshiroj q t njjtn gj t tregoj edhe n prfaqsuese”, deklaroi Teli. Pr sfidn e 3 shtatorit, ai tha: “Kemi shanse pr rezultat pozitiv n Rumani, pr t’i nisur mbar eliminatoret”.
#