brbrPas presidences kreu i shtetit te Kosoves Hashim Thaci eshte pritur ne nje takim te vecante nga kryeministri Edi Rama Ne takim eshte biseduar mbi marredheniet mes dy vendeve Gjate bisedes theksi eshte vene edhe tek nevoja e thellimit te bashkepunimit dypalesh per te cilin jane zhvilluar mbledhje te dy qeverive nga ku jane miratuar projekte te rendesishmi President Thaci ka vleresuar rolin e qeverise shqiptare ne procesin e njohjes se Kosoves dhe shtetformimin e saj Rama dhe Thaci nenvizuan se stabiliteti i Kosoves eshte shume i rendesishem per vete paqen dhe sigurine ne rajonin e Ballkanitbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display
br