Nje pjese e banoreve vazhdojne qe te bisedojne per dashurine dhe marredheniet seksuale brenda shtepise se Big Brother ndersa nje pjese tjeter bejne thashetheme. Pasi lahen ne pishine Liami Vlashi Klaudja dhe Ermira fillojne te bejne thashetheme per Edgarin. Liami fillon te tregoje per debatin qe pati ai me Edin dhe te gjithe komentojne dhimbjen e Edit pas nje shakaje qe i beri Liami.Liami pretendon se Edi e ka ofenduar ndersa Klaudja dhe Ermira gjykojne Edin per faktin se nuk ka pranuar ndjesen e Liamit. Ky i fundit thote se gjate gjithe kohes qe ka pasur debate me Edin nuk ka dashur qe ti pergjigjet edhe pse ai e ka ofenduar. Edhe te tjeret kane arritur te me thone se perse nuk reagoj ndaj Edit kur ai ofendon thote Liami.

Liami thote se Edi mundohet qe tia thote gjerat me nenkuptime dhe shprehet kur ai i bie aq gjate mua ma humbet refleksin rruges saqe nuk dua ti pergjigjem me.Liami tregon se nga Edi eshte prekur vetem nje here gjate spektaklit kur ai kishte diskutuar per fjalet banale qe banoret perdorin. Liami shprehet se Edi eshte personi qe flet shume me fjale banale dhe se eshte personi i fundit qe duhet te ankohet per nje gje te tille. Edhe tre te tjeret ndajne mendimin se Edi i ofendon banoret me shprehjet e tij dhe permendin thashethemet e Edit per banoret e tjere.

Liami thote se tashme ka ardhur momenti qe te sillet ndryshe ndaj Edit dhe shprehet ka ardhur dita une do ta luj mendsh ate. Klaudja Ermira dhe Vlashi ndajne mendimin bashke me Liamin duke thene se Edi pervecse perdor fjale banale neper shtepi i ofendon here pas here banoret e tjere te shtepise.