Të tjera rreth shkrimit VIDEO

Tifozët e Bregut të Fildisht festojnë të shtunën vonë fitoren që morën kundrejt Japonisë.

Bregu i Fildishtë shënoj dy gola dhe arriti të mundë Japoninë 2-1 në ndeshjen e parë të Botërorit 2014.

Japonia filloj mire ndeshjen duke shënuar  golin e avantazhit me futbollistin e Milanit Honda në minutën e 16-të të pjesës së pare.

Ndeshja u karakterizua nga  një lojë shumë e shpejt nga aksione nga dy ekipet.

Ishte pjesa e dytë e cila vulosi fatin e takimit për  Bregun e Fildisht në harkun kohor prej 3 minutash shënoj 2 gola. Të parin me Bony Ëilfried dhe i dyti nga Gervinho.


Redaksia Online
(F.i/Shqiptarja.com)