brbrShtetet e Bashkuara do te marrin ne konsiderate bashkepunimin me Rusine por gjithnje do te mendojne per interesat e tyre eshte shprehur sekretari i shtetit Rex Tillerson Shefi i diplomacise se Uashingtonit u takua me ministrin e jashtem rus Sergei Lavrov ne margjinat e takimit te G-20 ne Bon te Gjermanise Nderkohe sekretari amerikan i mbrojtjes Matis deklaroi nga Brukseli se Uashingtoni nuk eshte gati per te bashkepunuar ushtarakisht me Mosken Vete presidenti Trump ka bere thirrje per permiresim te marredhenieve me Rusine Por vete administrata e re e Trump eshte perfshire nga nje seri skandalesh dhe akuzat per lidhje te ngushta me Rusine qe datojne qe nga koha e fushates Sherbimet Sekrete Amerikane kane dale ne perfundim se Moska ka hakuar e-mailet e rivales demokrate te Trump ne zgjedhjet e fundit Hilari Klinton Per kete ceshtje keshilltari i Trump per sigurine Majkell Fli dha doreheqjen ndersa edhe i perzgjedhuri i tij si sekretar i punes Andrew Puzder eshte terhequr pak perpara seances se konfirmimit ne senat pasi kishte humbur mbeshtetjen e disa senatoreve me peshe ne radhet e republikanevebrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br