Golashënuesi më i mirë i Kombëtares, Alban Bushi, dhe ish-kapiteni i bardhbluve, Devi Muka, firmosën me Tiranën. Me 24 herë kampionët e Shqipërisë orët e fundit kanë arritur marrëveshjen edhe mesfushori boshnjak Mlade Zizoviç e mbrojtësi serb Ivan Gvozdenoviç. Te Tirana janë afruar 14 lojtarë të rinj, ndërkohë që nga ekipi janë larguar 9 futbollistë të sezonit të kaluar.

TIRANATË ARDHUR (14): Ilion Lika, Pero Pejiç, Ognien Sinik, Oriand Abazaj, Erion Dushku, Enco Malindi, Migel Metani, Rrahman Hallaçi, Arturs Silagailis, Shpëtim Babaj, Alban Bushi, Devi Muka, Mlade Zizoviç, Ivan GvozdenoviçTË LARGUAR (9): Pece Korunovski, Jetmir Sefa, Bledar Devolli, Gjergji Muzaka, Ditmar Bicaj, Arbër Abilaliaj, Aleçenu Abraham, Arbër Abilaliaj, Julian Ahmataj


Burimi: Albania-sport.com
Kliko per te na ndjekur ne Twitter

E Merkure, 01 Shtator 2010
Shto dhe ti komentin tendEmri dhe e-maili