Pretendon se e ka hedhur tashme  prapa kraheve krizen e atij fillimi te veshtire ne  kete sezon, por gjithsesi, perballja e sotme ndaj Shkumbinit ne kryeqytet do te jete nje prove e mire per ta rikonfirmuar kete fakt. Por per bardheblute do te mungoje serish sulmuesi Migen Memelli, qe shikohet shume i rendesishem per sulmin bardheblu.

Kete e pohon edhe vete trajneri Alban Tafaj ne prononcimin para ndeshjes. “Tirana, e cila tashme pretendon se ka hedhur. Shkumbini eshte nje ekip qe duhet pasur kujdes, por sidoqofte ne do te kemi nje mungese te rendesishme, qe eshte Memelli. Thjesht kerkohet kujdes.

Ne kete sfide do te mungoje Memelli, i cili dje dhe sot nuk beri stervitje, pasi ndien dhimbje pas demtimit ne Kupe. Por kam besim te pjesa tjeter e sulmit. Skuadra ka moral te larte dhe mua nuk me tremb Shkumbini”.