Tjeter test raketor ne KoreE hene 08 Prill 2013 1119

p styletext-align justify Tjeter test raketor ne KoreNe kontinentin aziatik tensionet mbeten te larta pasi Koreja e Veriut eshte duke u pergatitur per nje test te ri raketorLajmi eshte njoftuar nga ministri koreano-jugor i unifikimit i cili ka thene se ka shenja te qarta per nje test te ri nga ana e Penianit zyrtar diten e merkure Nderkohe zyrtaret e Kombeve te Bashkuara po shikojne mundesine e forcimit te sanksioneve kunder shtetit komunist ndersa ky i fundit ka kercenuar me sulme berthamore ndaj Shteteve te Bashkuara te Amerikes dhe Korese se Jugutp
p styletext-align justifyp
p