Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka zbritur n Kamz pr t ndar me fmijt jetim t ksaj zone dhurata dhe urimet m t przemrta pr festat e fundvitit. E rrethuar nga voglusht zonja Topalli tha se asnjher nuk sht ndjer m e gzuar dhe e lumtur se sa n t tilla momente feste e hareje, pasi gzimi i nj fmije nuk ka mim, tha ajo.

Duke i ftuar t gjith fmijt t vijn n parlament ajo tha se dera e kuvendit sht e hapur pr t gjith voglusht, sepse sht shtpia e gjith shqiptarve. Ajo i uroi t vegjlit t’i kalojn kto festa gzueshm dhe nj falenderim t veant Kryetarja e Kuvendit u prcolli gjith stafit t msuesve si edhe punonjsve t Bashkis, pr prkushtimin dhe punn e tyre, duke i uruar ata pr nj vit t ri plot shndet e mbarsi.