Kryetarja e Kuvendit t Shqipris, Jozefina Topalli s bashku me Kryeministrin e Shqipris, Sali Berisha bri sot nj vizit urimi n Katedralen e Shkodrs dhe n Kishn ortodokse t ktij qyteti. Duke uruar t gjith shqiptart, pr kt dit t shpress dhe optimizmit, Kryetarja e Kuvendit tha se:
“Krishtlindjet, ashtu si festat e tjera fetare t kombit ton, jan nj fest shum e bukur, festa n t ciln princi i paqes lindi pr t sjell m shum lumturi e paqe n bot ndaj dhe un uroj t gjith besimtart, jo vetm ata katolik, por t gjith shqiptart, n kt dit kur secili prej nesh duhet t’u jap shenjn e paqes t njohurve, t afrmve. Un uroj t gjithve gzuar kt fest, paqe, lumturi, mbarsi e shndet n familjet e tyre.”
Kryetarja e Kuvendit bri urimet e saj pr kt fest edhe gjat vizits n Kishn ortodokse t qytetit t Shkodrs. Ajo uroi q pas ktij vitit kaq t mbar pr shqiptart edhe viti q vjen t sjell t tjera ngjarje t bukura, dhe sa m shum dit t lumtura pr do familje shqiptare.