Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, prshndeti miratimin e rezoluts s Parlamentit Evropian pr Shqiprin. “Sapo u miratua n Parlamentin Evropian rezoluta pr Shqiprin, e cila mbshtet liberalizimin e vizave. Ky sht nj ndr momentet m t rndsishme historike pr vendin ton, kur, Parlamenti Evropian, me nj shumic t madhe votash, mbshtet heqjen e vizave pr Shqiprin dhe kjo vjen pr shkak t progresit t jashtzakonshm gjat ktyre muajve, pr shkak t reformave q qeveria dhe Parlamenti kan ndrmarr. Un dua t falnderoj t gjith deputett q gjat ktyre muajve kan kaluar ligje t reformave t mdha, q kan krkuar shum pun, kuraj, vizion dhe q n fakt, ua kishim borxh shqiptarve”, - tha Topalli gjat seancs s djeshme plenare.