Menjher pas publikimit n “standard” t gafs presidenciale se ishte harruar pozicioni i ri i Sali Berishs si Kryeministr i vendit n rubrikn e presidentve t Shqipris, Presidenca u vetkorrigjua. Paraditen e djeshme nj tjetr vzhgim mbi faqen zyrtare t kreut t shtetit na dha mundsin t shohim t plotsuar biografin e z. Berisha. Konkretisht q dje, web-i i Presidencs ka shtuar pjesn e munguar t z. Berisha q ndalonte tek koha kur ishte kryetari i PD-s n opozit. Saktsisht, ndonse me shum gabime ortografike, n web lexojm pjesn e shtuar dje: “M 3 korrik 2005, Sali Berisha drejtoi koalicionin e pes partive te qendrs se djatht, t cilat fituan nj mazhoranc prej 74 deputetsh nga 140 gjithsej n Kuvend. M 28 qershor 2009, PD dhe koalicioni i saj i djatht n bashkpunim me LSI, krijuan shumicn qeverisse. Me dat 9 shtator 2009 z. Sali Berisha u emrua Kryeministr i Shqipris”.