Policia e Fierit kap dhe ndalon një prej organizatorëve të tragjedisë së Butrintit. U ndalua shtetasi Albert Gega, 36 vjeç,  i dënuar me 10 vite burgim për veprën penale Ndihma për kalimin e paligjshëm të kufijve”..


Në Tetor të vitit 2008 në liqenin e Butrintit, shtetasi Albert Gega në bashkëpunim me 5 shtetas të tjerë, ka ndihmuar për të kaluar në mënyrë të paligjshme 22 persona ku 5 prej të cilëve u mbytën në liqen.


Gjykata e Sarandës e ka dënuar këtë shtetas me 10 vjet burg, për veprën penale Ndihma për kalimin e paligjshëm të kufijve”.


FierPolicia e Fierit kap dhe ndalon një prej organizatorëve të tragjedisë së Butrintit.U ndalua shtetasi A.G., i dënuar me 10 vite burgim për veprën penale Ndihma për kalimin e paligjshëm të kufijve". Në vijim të zbatimit të planit operacional "Për kapjen e personave të shpallur në kërkim" nga shërbimet e Seksionit për Trafiqet e Paligjshme në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale Fier, në fshatin Kurjan u ndalua shtetasi i shpallur në kërkim: A.G., 36 vjeç, banues në fshatin Kurjan.Në Tetor të vitit 2008 në liqenin e Butrintit, shtetasi A.G., në bashkëpunim me 5 shtetas të tjerë, ka ndihmuar për të kaluar në mënyrë të paligjshme 22 persona ku 5 prej të cilëve u mbytën në liqen.Gjykata e Sarandës e ka dënuar këtë shtetas me 10 vjet burg, për veprën penale Ndihma për kalimin e paligjshëm të kufijve" parashikuar nga Neni 298 i Kodit Penal.


Gepostet von Policia e Shtetit am Dienstag, 16. Oktober 201816 tetor 2018 (gazeta-Shqip.com)