MoneyGram International, lider global i transferimit t parave, fillon bashkpunimin pr kryerjen e transfertave me Bankn Kombtare Tregtare. MoneyGram me nj rrjet prej 323 degsh n t gjith Shqiprin, do t bashkpunoj me BKT-n edhe n 56 degt kryesore t saj, duke e pozicionuar kshtu MoneyGram si rrjetin m zgjeruar pr transfertat e parave n Shqipri. "Shqipria sht nj nga tregjet tona kryesore dhe BKT, banka e dyt m e madhe n Shqipri, e njohur pr vmendjen kushtuar klientve do t’i bj edhe klientt tan t ndjehen m t vlersuar”, - u shpreh Massimo Canovi, drejtor Rajonal i MoneyGram pr Italin, Greqin, Qipron dhe Ballkanin. "Qllimi yn sht q t ofrojm nj mnyr sa m t leht dhe t sigurt pr transfertat e parave si brenda ashtu edhe jasht vendit. N kt kuadr me m shum se 60.000 pika drgimi nga t gjitha vendet pr n Shqipri dhe me nj rrjet t gjer prezence po n Shqipri do t arrijm t’u ofrojm klientve tan nj shrbim t besueshm”, - shtoi ai. “Jemi t knaqur t shtojm shrbimet e MoneyGram n degt tona”, - deklaroi Kaan Pekin, drejtor i Grupit t Thesarit dhe Institucioneve Financiare n BKT.