Nje aksident ka ndodhur mengjesin e sotem, ku treni i linjes DurrësKashar ka perplasur nje makine. Treni_lokal_Durres_Tirane-770x439_c


Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:12, në fshatin Domje 2, nderkohe qe makina qe u aksidentua drejtohej nga nje shtetase me iniciale E.M. Treni e ka marre para dhe e ka spostuar mjetin në kanal.


NJOFTIMI 


Më datë 11.07.2020, rreth orës 08:12, në fshatin Domje 2, treni i linjës Durrës Kashar me mashinist G.B., ka aksidentuar mjetin me drejtuese shtetasen E.M, duke e spostuar mjetin në kanal.


Nga aksidenti nuk ka persona të lënduar, vetëm deme materiale.


Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.