Presidenti i Shteteve të Bashkuara dhe senatori republikan, Bob Corker, kanë shkëmbyer mesazhe fyese në Twitter. Derisa, Trump e ka fajësuar ish-presidentin amerikan, Barack Obama, për marrëveshjen me Iranin, Corker është shprehur se Trump po e drejton vendin drejt një Lufte të tretë botërore.


Senatori Bob Corker më është lutur që ta mbështes të rikandidoj në shtetin e Tenesi, Trump i kishte thënë jo, dhe Corker kishte hequr dorë nga gara, ka shkruar Trump në Twitter. Tutje, presidenti Trump ka shtuar duke thënë se Bob Corker është përgjegjës për marrëveshjen me Iranin…


Ndërsa senatori Corker është përgjigjur po ashtu në tëitter duke shkruar se Është turp që Shtëpia e Bardhë është bërë një qerdhe për të rritur. Që kur kishte shpallur pensionimin e tij nga Senati, Croker është përballur me kritika nga presidenti, Donald Trump.


9 tetor 2017 (gazeta-Shqip.com)