brbrPresidenti Donald Trump tha te enjten se eshte e logjikshme qe SHBA te kete marredhenie me te mira me Rusine sepse te dyja jane fuqite berthamorebrbr
brbrGjate nje konference te gjate shtypi me gazetaret ne Shtepine e Bardhe Presidenti Trump tha se rreziqet e nje konflikti me Rusine jane te medhabrbr
brbrAi tha 8220Ne jemi nje vend shume i fuqishem berthamor po ashtu jane edhe atabrbr
brbrPresidenti Trump tha se eshte i informuar mbi kete ceshtje dhe shtoi nje holokaust berthamor do te ishte dicka e papare ndonjehere8221brbr
brbrAi tha gjithashtu se nuk deshiron te tregoje para kohe se si do tu pergjigjet provokimeve te Rusise Korese se Veriut apo Iranit Zoti Trump tha se synon te ruaje elementin e befasisebrbr
brbrPRESIDENTI I DEL N MBROJTJE PUNS S ADMINISTRATSbrbr
brbrPresidenti Trump i doli ne mbrojtje shpalljes nga e tij te urdhrit ekezekutiv per ndalimin e udhetimeve qe aktualisht eshte pezulluar nga gjyqtaret per te shqyrtuar ligjshmerine e tijbrbr
brbrPresidenti i beri nje mbrojtje te fuqishme presidences se tij dhe akuzoi mediat amerikane duke i quajtur ato jashte kontrollit Ne konferencen e tij te shtypit ai deklaroi se do ta anashkaloje median dhe do ta dergoje mesazhin e tij direkt te popullibrbr
brbrGati nje muaj pas inaugurimit zoti Trump tha se administrata e tij e re ka bere perparim te rendesishem8221 dhe i njohu vetes meriten per nje klime optimiste biznesi dhe rritjen e tregut te aksionevebrbr
brbrAi perseri iu kunderpergjigj njoftimeve te shumta per nje fillim kaotik ne administraten e tij te karakterizuar nga nje urdher ekzekutiv tashme i debatueshem dhe nga nje beteje ligjore rreth ketij urdhribrbr
brbr8220Kjo administrate po punon si nje makine e kolauduar mire deklaroi zoti Trumpbrbr
brbrPresidenti njoftoi se do te shpalle nje urdher te ri ekzekutiv qe ai tha se do te jete shume i plote per te mbrojtur popullin8221brbr
brbrTrump e hapi konferencen e organizuar me nxitim duke akuzuar gazetaret se nuk thone te verteten dhe se thjesht u sherbejne interesave te vecantabrbr
brbr8220Shtypi eshte bere aq i pandershem sa ne qofte se ne nuk flasim per kete do ti benim nje sherbim te keq popullit amerikan8221 tha Presidenti Trumpbrbr
brbrPRESIDENTI TRUMP PARALAJMRON PR NXJERRJEN E INFORMACIONITbrbr
brbrTe enjten paradite Presidenti Trump paralajmeroi ata qe nxjerrin informacione te klasifikuara se do te kapen Ai i beri komentet ne Twitterbrbr
brbrAi tha se nxjerrja e informacioneve madje edhe nxjerrja e paligjshme e informacioneve te klasifikuara ka qene prej vitesh problem ne Uashingtonbrbr
brbrKeshilltari i Sigurise Kombetare i zotit Trump Michael Flynn dha doreheqjen kete jave me kerkese te Presidentit pasi nje seri njoftimesh nxori se zoti Flynn kishte biseduar me nje diplomat rus per ceshtjen e sanksioneve kunder Moskes para ardhjes se administrates se rebrbr
brbrNe komentet e tij ne Twitter Presidenti Trump perseri e akuzoi gazeten Nju Jork Tajms dhe media te tjera si te deshtuara dhe tha se ato duhet te kerkojne ndjese Presidenti pritet te mbaje pas pak nje konference shtypi ne Shtepine e Bardhebrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br