var fbShare url httpvizionplusaltrump-sulmon-kinensize smallbrbrNe shtetin amerikan te Wiskonsin vijon rinumerimi i votave pas kerkeses se kanditates se Partise se Gjelber Jill Stein Por deri tani presidenti i zgjedhur Donald Trump kryeson Ai ka ironizuar Stein ne nje mesazh ne Twitter ku shkroi se ajo po humbet vota ne rinumerim Ky eshte nje mashtrim per te fituar para tha Trump Por pervec kesaj ceshtjeje Trump ka perdorur Twitterin edhe per te sulmuar Kinen per politikat e saj monetare dhe veprimtarine ne Detin e Kines Jugore A na pyeti ne Kina nese mund te zhvleresonte monedhen e saj dhe te ndertonte nje kompleks masiv ushtarak shkroi Trump duke u pergjigjur se ai vete nuk mendon keshtu Shtetet e Bashkuara e kane kritikuar me pare zhvleresimin e monedhes kineze duke thene se kjo favorizon ne menyre jo te drejte eksportuesit kineze Keto zhvillime vijne pas bisedes telefonike qe ai zhvilloi me presidenten tajvaneze ndersa Kina e sheh Tajvanin si pjese te saj Nderkaq Trump beri edhe nje tjeter emerim ne kabinetin e tij Ish-rivali ne garen presidenciale ish-kirurgu Ben Carson eshte zgjedhur nga Trump per te drejtuar Departamentin e Strehimit Carson eshte i pari afro-amerikan ne kabinet dhe Trump e ka vleresoi ate si nje mendje brilantebrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br