p styletext-align justifyPresidenti amerikan Donald Trump ka emeruar keshilltarin e ri te sigurise kombetare Ai eshte gjenerali Herbert Reimond McMaster dhe do te zevendesoje ne kete post ish-keshilltarin e dorehequr Michael Flynn qe nuk tregoi te verteten per bisedimet e zhvilluara me ambasadorin rus ne SHBA Trump e pershkroi keshilltarin e ri si nje njeri me talent eksperience te jashtezakonshme dhe teper te respektuar ne ushtri 54-vjecari McMaster ka mbaruar akademine ushtarake West Point dhe ka sherbyer ne Irak dhe Afganistan Perpara se te mberrinte tek kjo zgjedhje Trump kishte intervistuar disa kandidate per postinbrbr
brbrbrbr


googletagpubadsdefinePassback10066666adxpvizionplus728x90 728 90display

br