Publikoje ne:

Pogradeci U-17 fitoi 5-0 me Bilisht Sport U-17  Takimi ishte i vlefshëm për javën e katërt të kampionatit inferior, Kategoria e Parë, për moshat U-17, Grupi i Jugut. Çekiçi (2), Hysenllari (2) dhe Duraku (1) ishin dhe autorët e golave.U-17, Kategoria e Parë

Java 4, 04.10.2009Grupi i Jugut

Pogradeci-Bilisht Sport 5-0

Luftëtari-Gramozi 2-3

Skrapari-Memaliaj (Nuk u luajt)

Bylis-Memaliaj 0-1Renditja

1.    Pogradeci 9

2.    Gramozi 9

3.    Sopoti 6

4.    Memaliaj 6

5.    Luftëtari 4

6.    Bylis 3

7.    Bilisht Sport 3

8.    Skrapari 1


  E Hene, 05 Tetor 2009