Transmetuar me 08082015 - 1247


PUBLICITETDy shqiptare jane vene ne prangat e policise italiane te dyshuar si vrases me pagese Te arrestuarit jane Igli Kamberi 29 vjec dhe Artan Belliu 53 vjec te cilet dyshohet se do te benin atentat ndaj nje politikani ne Itali me porosi te ish-gruasbr
br
Nga hetimet e karabiniereve rezultoi se dy te ndaluarit gjate dites se djeshme jane pjese e nje grupi qe kishin planifikuar te vrisnin kryekeshilltarin e Partise Demokratike te komunes se Barletes Pasquale Venturabr
br
Sic raporton Noaal gjithcka ishte porositur nga  ish-bashkeshortja e tij Conceta Dimatteo 40 vjece e cila gjithashtu u vu ne prangabr
br
Me date 20 janar te 2015 ndaj kryekeshilltarit te grupit te Partise Demokratike ne komunen e Barletes Pasquale Ventura u qellua disa here me pistolete me qellim eleminimin e tijbr
br
Por atentati deshtoi per shkak se ne vendngjarje ishte djali i vogel i Ventures i cili duket se stepi te porosituritbr
br
Pas hetimeve rezultoi se gruaja e tij Concetta Dimatteo ka paguar 20- 30 mije euro ndermjetesin shqiptar Artan Belliu 53 vjec per eleminimin e ish- bashkeshortit te saj nga i cili ishte ndare pak kohe me pare me konflikte te fortabr
br
Nga hetimet eshte zbuluar se Belliu per kryerjen e ketij krimi ka kontaktuar shqiptarin Igli Kamberi dhe italianet Giacomo Lanotte e Francesco Sibilanoaynoaalbr
br
Komentoni mbi kete lajm me poshte Nese keni dicka per te raportuar mbi kete teme na shkruani tek prnoaal


lang enUS

p idlastbrbr